Drużynowe Zawody Spinningowe z Łodzi 2024

Drużynowe Zawody Spinningowe z Łodzi – jezioro Margonińskie 2024

W dniu 01 września 2024 r. Koło PZW w Margoninie, już po raz drugi zorganizowało otwarte drużynowe zawody spinningowe z łodzi o Puchar Prezesa Koła PZW Margonin. Na starcie zarejestrowano 28 dwuosobowych załóg. Większość drużyn stanowiły ekipy z naszego regionu, po raz kolejny gościliśmy również wędkarzy z Wrocławia.

Zawody rozpoczęły się o godz. 7.00. Pierwsze raporty z wody o złowionych szczupakach napłynęły tuż po starcie. Dzięki trzem łodziom sędziowskim, które obsługiwały zawody, złowione ryby były niezwłocznie mierzone, fotografowane i wypuszczane na wolność. W ciągu 7 godzin trwania zawodów, złowiono 34 wymiarowe szczupaki które swoimi rozmiarami, często przekraczały długość 60 cm. i 13 wymiarowych okoni pow. 20 cm. Jednocześnie, zawodnicy łowili wiele niepunktowanych, i to zarówno okoni jak i szczupaków.

Największego szczupaka zawodów złowił Jakub Kalka z ekipy Meduza Team którego okaz mierzył 83 cm. Natomiast, największym złowionym okoniem, okazał się okoń o długości 41,3 cm. którego złowił Michał Ziemski z koła PZW Semafor Piła. Jak na jezioro Margonińskie, nie były to wielkie okazy, ale tego dnia największe.

Rywalizacja zakończyła się o godz. 14.00. Następnie odbyło się oficjalne podsumowanie wyników. Puchary wręczył prezes koła Jarosław Szlichting.

Klasyfikacja punktowa czołówki drużyn:

1 miejsce : Amatorzy Team (Wojciech Częstochowski, Marcin Częstochowski) – 8000 pkt.

2 miejsce : Burza Team (Zbigniew Nagórny, Przemysław Burzyński) – 4650 pkt.

3 miejsce : Meduza Team (Bartłomiej Górski, Jakub Kalka) – 3700 pkt.

4 miejsce : Koło PZW Wyrzysk (Tomasz Turek, Olivier Turek) – 3450 pkt.

5 miejsce : Drap Team (Dawid Jaworski, Michał Rogalski) – 3250 pkt.

6 miejsce : Black Horses Team (Sławomir Czajka, Marcin Laszko) – 3150 pkt.

Przy organizacji wydarzenia aktywnie współpracował margoniński WOPR, który użyczył organizatorowi swoją bazę oraz zapewnił zabezpieczenie medyczne.

Niewątpliwie dobra praca ekipy sędziowskiej i organizacyjnej przełożyła się na pozytywną ocenę całej imprezy. Zawody spinningowe z łodzi rozgrywane na jeziorze Margonińskim, to największa impreza wędkarska naszego regionu, a jej popularność stale rośnie.

Zarząd Koła PZW w Margoninie, serdecznie dziękuje prezesowi margonińskiego WOPR Jakubowi Żywickiemu, Juliannie Nowak, Marcinowi Winieckiemu, Przemysławowi Gawdzikowi, oraz Pani Dorocie Konys, Pani Aldonie Stypce, Amelii Szlichting, Dariuszowi Ćwikowi, Zdzisławowi Łykowskiemu, Markowi Szlichtingowi, Wojciechowi Bąkowi, Markowi Stypce za zaangażowanie i pomoc przy organizacji zawodów.