Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Zakazu łowienia na niektórych wodach CIĄG DALSZY

W dniu wczorajszym informowaliśmy Koleżanki i Kolegów o zakazie wędkowania na jeziorach: Mositko, Bąblino, Okonte (Wapienne) i Podgaje. Dzisiaj prezentujemy ciąg dalszy informacji na ten temat – oświadczenie Prezesa Zarządu Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile Kol. Czesława Pachowicza:

 

Szanowne Koleżanki!

Szanowni Koledzy!

 

W związku z informacją o zakazie połowu na jeziorach: Mositko, Bąblino, Okonte (Wapienne) i Podgaje, informuję, iż umowa dzierżawy prawa rybackiego użytkowania tych jezior skończyła się 31 grudnia 2010 roku. Jednak zgodnie z nowelizacją ustawy o rybactwie śródlądowym miała być bezproblemowo przedłużono:

 

„Art. 4. 3. Po upływie okresu na jaki została zawarta umowa, o której mowa w ust. 1 pkt 2, osobie będącej stroną dotychczasowej umowy przysługuje prawo pierwszeństwa w zawarciu umowy na dalszy okres.
4. 4. Osoba uprawniona, o której mowa w ust. 3, powinna złożyć oświadczenie skorzystaniu ze swojego prawa w terminie 30 dni od dnia upływu okresu na jaki została zawarta umowa, o której mowa w ust. 1  pkt 2.”

 

Odpowiednie dokumenty w obowiązujących terminach zostały przesłane do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Dlatego też nie przewidując żadnych komplikacji, umieściliśmy ww. jeziora w wykazach wód na 2011 r. Niestety okazało się, że w naszym kraju prawo nie jest dla wszystkich jednoznaczne. RZGW odmówiło przedłużenia umów - odwołaliśmy się do Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, jednocześnie wyjaśniając zaistniałą sytuację w Departamencie Rybołówstwa Ministerstwa Rolnictwa. Rozmowy prowadzone na szczeblu ministerialnym wskazywały na pozytywne rozstrzygnięcie. W międzyczasie, nie czekając na ostateczny wynik tych rozmów, KZGW przysłało nam odmowę dot. przedłużenia umów.

 

Jeżeli w ciągu najbliższych 2 tygodni sprawa nie znajdzie korzystnego dla nas rozwiązania - pozwiemy RZGW do sądu!

 

Zdaję sobie sprawę z faktu, że moje wyjaśnienia mogą nie być dla Koleżanek i Kolegów satysfakcjonujące, lecz proszę mi wierzyć - robimy wszystko, co jest możliwe, aby odzyskać prawo do użytkowania tych jezior, które są w użytkowaniu PZW od 1974 r.

 

Prezes ON PZW

Czesław Pachowicz

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Loch Mateusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  matiloch

  Aktualnośc z okręgu Nadnoteckiego są również umieszczane na stronie www.tyczka.fora.pl
  Są tam m.in. terminarze, fotorelacje i wyniki z zawodów.

  Pozdrawiam!

 • Stróżyński Krzysztof Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  notecdm

  do hiero1 http://www.pzw.org.pl/pila/wiadomosci/30850/66/splawikowe_mistrzostwa_okregu_nadnoteckiego_w_pile_w_kategorii_q

 • hiero1 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  Witam Serdecznie ....i mam pytanko z trochę innej tematyki.....GDZIE MOŻEMY SPRAWDZIĆ WYNIKI IMPREZ SPŁAWIKOWYCH I NIE TYLKO) okręgu nadnoteckiego........np ostatnie mistrzostwa okręgu......czy aż miesięcy potrzeba aby wrzucić skan wyników na stronę.......

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia